Toggle navigation Liepziedi
Close navigation

Estera DEVELOPMENT

Jaunumi

MEKLĒJOT DZĪVOKĻUS - INGAS, JĀŅA UN PAULAS STĀSTS

Mežaparks rīdziniekam ir svarīga atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vieta vairāk nekā simts gadus, bet tikai retais ir varējis atļauties dzīvot tā tuvumā. Tagad tas ir mainījies, jo pavisam drīz Mežaparks par pieejamu ikdienu kļūs 160 jaunām ģimenēm, kas nolēmušas savu dzīvi iekārtot “Liepziedos”, Briežu ielā 7a.

Devāmies iepazīties ar vienu no šīm ģimenēm, kura jau veikusi savu izvēli un droši saka, mēs dzīvosim “Liepziedos”. Viņi ir Inga, Jānis un Paula. Pagājušā gada vasarā Inga un Jānis svinēja savu kāzu dienu, šovasar viņi sāks dzīvot jaunā mājoklī un sagaidīs ģimenes otru atvasi. Viņi – aktīvi, vienmēr smaidīgi, viens otru un dabu ap sevi mīloši, piedzīvojumu kāri un tajā pašā laikā ļoti praktiski domājoši, noteikti padarīs “Liepziedu” iedzīvotāju saimi pilnvērtīgāku.

Jautājām viņiem, kāpēc tieši “Liepziedi”? Pēc atbildes Ingai ilgi nebija jāmeklē – pārdomātais un kompaktais plānojums, kas jaunajai ģimenei nodrošina iespēju katram iegūt nelielu privāto telpu, savu istabu un tajā pašā laikā nerada lielus komunālos un apsaimniekošanas izdevumus.

Jauno ģimeni satikām Mežaparkā pie restorāna “Daba mamma”. Paula ātriem soļiem ripinājās uz mazā ritenīša, kamēr vecāki mierīgi, bet vienlaikus nedaudz satraukti nāca uz tikšanos. Viņi bija piekrituši atklāt savu “Liepziedu” stāstu nelielā video. Aicinot Ingu uz filmēšanos, uzzinājām, ka viņiem “Liepziedi” bijuši kā nolemti. Sākotnēji viņi noskatījuši divistabu dzīvokli citā jaunajā projektā. Uzsākuši pirkšanas procesu, kad radusies neliela aizķeršanās ar dzīvokļa novērtējumu. Kamēr tā tikusi risināta, Ingas mamma internetā atradusi iepriekš neredzētu piedāvājumu – “Liepziedus”, kurā par to pašu naudu ir iespēja iegādāties trīsistabu dzīvokli.

Inga un Jānis dzīvokļa iegādei izmanto atbalstu jaunajām ģimenēm, ko sniedz “Altum”. Pateicoties viņu galvojumam, kas sastāda ne mazāk kā 10% no aizdevuma pamatsummas, ģimenēm ar vismaz vienu nepilngadīgu atvasi un stabiliem ienākumiem ir neliela pirmā iemaksa. Ingai un Jānim tā bijusi vien 5% no dzīvokļa pirkšanas cenas.

Gan Jānim, gan Ingai šī bija pirmā pieredze filmējoties, tāpēc sākotnēji neliels mulsums, ieraugot kameras visu redzošo aci, bija manāms. Savukārt Paula, izdzirdot, ka viņas uzdevums būs slidināties lejup pa slīdkalniņu Mežaparka rotaļu laukumā, uzreiz bija gatava skrējienam un ar savu dzīvesprieku atraisīja arī vecākus. Kad klipa beigu daļa bija nofilmēta un Paula vēl ātri izmēģinājusi garo šļūcamtrubu, devāmies uz dzīvokli filmēt abu vecāku sarunu. Ideja bija rekonstruēt Ingas un Jāņa dialogu, kad viņa tikko uzzinājusi par jaunu dzīvokļu projektu “Liepziedi” un cenšas vīru pārliecināt tā apskatei.

Dzīvoklī mūs sagaidīja silta tēja un kafija, kas bija patīkams pārsteigums pēc pastaigas Mežaparkā drēgnajā pavasara dienā. Vakara apjomīgākā daļa varēja sākties.

Inga aizkadrā atklāja, ka vasarās mīl pavadīt laiku Mežaparkā, gan apmeklējot brīvdabas fitnesa nodarbības, gan spēļu laukumos vai Zooloģiskaja dārzā atpūšoties ar Paulu. Nereti visa ģimene braukusi ar velosipēdiem no Āgenskalna līdz Mežaparkam, lai varētu tur pavadīt brīvo dienu. Tāpēc šķitis tikai likumsakarīgi, ka viņu mājoklis varētu atrasties tā tuvumā. Savukārt Paulai tagad spēļlaukums būs turpat pie mājas. To redzēšot no viņu jaunā dzīvokļa logiem. Inga nu varēs uzmanīt meitu arī esot dzīvoklī un apdarot mājas darbus.

Turpretī Jānim bijis svarīgi, lai automašīnu varētu novietot mājas tuvumā un, lai ikdienas tēriņi dzīvokļa uzturēšanai būtu nelieli un paredzami. Tā kā “Liepziedos” autostāvvieta ir tieši zem ēkas un māja celta ievērojot augstus energoefektivitātes principus, tad arī Jāņa acīs “Liepziedi” ieguva pāris punktu savā labā. Filmējot video klipu, viņš mums atklāja, ka viena no viņa kaislībām ir makšķerēšana. Uz ko Inga koķetējot atteica, ka viņš taču varēs makšķerēt Ķīšezerā un makšķerēšanas inventāru uzglabāt zem mājas esošajā noliktavā, tāpat kā Paulas ziemas ragaviņas, bet riteņus likt turpat esošajā riteņu novietnē. Tā būs daudz ērtāk, nekā katru rītu tos vest ar liftu no dzīvokļa lejā un vakaros atkal augšup.

Filmējot argumenti par labu dzīvoklim “Liepziedos” bira kā no pārpilnības raga, tieši tāpat kā dzīvē. Tikmēr Paula zīmēja un krāsoja idejas savai istabai, viesistabai un virtuvei. Zīmēja tajās mammu un tēti, un sevi. Darbiņi bija tik brīnišķīgi, ka tie noteikti bija jāiekļauj arī video klipā. Tie, tieši tāpat kā Paula ar savu smaidu izkrāsoja dienu, padarīja dzirkstošu video.

Pēc filmēšanas procesa Ingai, Jānim un Paulai vēl viens “Liepziedu” stāsts bija noslēdzies. Atlicis vien mazliet paciesties un sāksies viņu skaistākais un ilgākais stāsts “Liepziedos” – ikdiena vietā, ko saukt par mājām.